12 вистав-фіналістів ІV Всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА можна дивитись online!

      12 вистав-фіналістів, які потрапили в шортліст ІV Всеукраїнського театрального фестивалю-премії ГРА, з 20 листопада по 2 грудня можна буде подивитись на каналі «НСТДУ України» в YouTube та на сторінках Спілки та Фестивалю-Премії ГРА у Facebook.                                                                           

      Через форс-мажорні обставини, спричинені пандемією COVID-19, фінальний показ вистав відбудеться у форматі online.

      Для визначення лауреатів фестивалю-премії залучено міжнародне журі, яке вибере переможців у шести загальних номінаціях:За найкращу драматичну виставу; За найкращу виставу для дітей; За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу; За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу; За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів); За найкращу пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних/мистецьких жанрів). До складу цьогорічного міжнародного журі увійшли відомі режисери, продюсери, мистецтвознавці із Франції, Португалії, Литви, Польщі та Нідерландів.

Вистава “VINO”. Режисер Євгеній Корняг. Київський академічний театр на лівому березі Дніпра, Київ, Україна. 2020

      У 2020 році українські театри попри пандемічну напругу та інші зовнішні несприятливі фактори запропонували на розгляд експертної ради премії ГРА – 89 різножанрових проєктів, що надійшли з 23 міст України. У порівнянні з 2019 роком, коли було подано 83 вистави, ІV «ГРА» знов побила власний рекорд. За традиційно активним Києвом (32 заявки), цього року суттєво підтягнувся Захід, з міст і містечок якого подалося 24 ГРАвці.  З’явилися й міста-дебютанти – Луцьк, Кропивницький та Кременчук.

      Тож у фіналі ГРАтимуть театри з Києва, Львова, Одеси, Берегова, Луцька, Рівного, Тернополя.

      Церемонія нагородження та урочисте закриття фестивалю відбудеться в Києві 4 грудня 2021 р. Всі бажаючі стати свідками головної театральної події року можуть 4 грудня о 19:00 зайти на сторінку ГРИ в Facebook або YouTube-канал НСТДУ, переглянути пряму трансляцію та першими дізнатись імена переможців.

      Нагадуємо, засновником та організатором Фестивалю-Премії «ГРА» (GRA – Great Real Art) є НСТДУ. «ГРА» проводиться на конкурсній основі один раз на рік за підсумками минулого календарного року. Цьогоріч  театри представляють прем’єри, що вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2020 року. Заявки надходили з різних регіонів України від різних за формою власності і форматом роботи, але обов’язково – професійних театральних колективів.  Далі Експертна рада фестивалю (складається з відомих і компетентних театральних критиків, театро- і музикознавців) обрала 30 кращих. Саме вони потрапили до лонгліста і продовжили боротьбу. Протягом травня-липня експерти подорожували містами України і переглядали вистави з лонгліста наживо. В липні було оприлюднено шортліст з 12-ти вистав, які пройшли до фінальної частини.

Трансляції 12 вистав-фіналістів можна дивитись з 20 листопада по 2 грудня на каналі «НСТД України» в YouTube:

https://www.youtube.com/c/%D0%9D%D0%A1%D0%A2%D0%94%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8;

на сторінці НСТД України у Facebook: https://www.facebook.com/ukrainiantheater;

та на сторінці Фестивалю-Премії ГРА у Facebook: https://www.facebook.com/festpremiaGRA

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.