14, 15, 16 травня у місті Київ в Академії А+ проходив 2-й відбірковий тур 18-го Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю «Чорноморські Ігри», в якому взяли участь понад 300 вокалістів та вокальних гуртів.

До складу журі конкурсу увійшли відомі фахівці музичної індустрії та мас-медіа: Валентин Коваль (член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення), Натела Чхартішвілі-Зацаринна (генеральний продюсер каналу М1), Альона Савінова (викладач вокалу), Олена Мозгова (продюсер), Віталій Дроздов (генеральний продюсер радіохолдингу «ТАВР Медіа»). Також до оцінювання учасників доєдналися зіркові члени журі: Олександр Пономарьов (Народний артист України), TARABAROVA (співачка, автор, композитор), Тарас Тополя (лідер гурту Антитіла, молодіжний̆ посол UNICEF в Україні), Оля Цибульська (співачка, телеведуча), Співачка МЯТА, Олексій Завгородній (Позитив – співак, саундпродюсер, учасник гурту MOZGI), Злата Огнєвіч (співачка, володарка премії «Золота Жар-Птиця»).

Вперше на участь у конкурсі надійшли заявки абсолютно з усіх областей України, в т.ч. тимчасово окупованих. Відбірковий тур було розширено з 2-х до 3-х днів, адже у ньому брали участь конкурсанти, які пройшли до 2-го відбіркового туру як у 2020-му, так і у 2021-му роках.

Торік оргкомітет фестивалю вирішив перенести фінальну частину 18-х “Чорноморських Ігор” на літо 2021 року через карантин та складну епідеміологічну ситуацію. Як і обіцяли, всі діти, які були відібрані до другого туру – живого прослуховування – автоматично потрапили до другого туру “Чорноморських Ігор” у 2021 році.

«Радує те, що попри складну ситуацію у світі, діти живуть творчістю, а батьки беруть у цьому активну участь та допомагають реалізуватися. Приємно, коли цілі родини разом з викладачами приїжджають на відбіркові тури з усіх областей України, – говорить головний режисер «Чорноморських Ігор» та компанії «Таврійські Ігри» Максим Арделян. – Цей рік щедрий на таланти, особливо, якщо ми говоримо про хлопців та народників. Про категорію «Вокалістки 14-16 років» я взагалі мовчу! Це 80 дівчат – майбутніх артисток, талановитих, юних, прогресивних. Тому, я якоюсь мірою співчуваю членам журі, які маються обрати лише кілька учасниць, яких ми побачимо на сцені у Скадовську. Я б не зміг!»

Велику увагу журі звертало не лише на вокальні дані, а й на артистизм та образ конкурсантів. «Викладачі та батьки мають правильно підбирати репертуар та продумувати образ. Досить дивно бачити 12-річну дитину, яка виглядає на 25. Я як людина, яка працює на телебаченні, оцінюю ще те, як дитина буде почуватися на сцені, чи витримає тиск професійного звуку, телекамер, світла, глядачів…», – коментує генеральний продюсер музичного каналу М1 Натела Чхартішвілі-Зацаринна.

Підтримує думку й продюсер Олена Мозгова: «Завжди повторюється одна й та сама історія: з’являється тренд, наприклад, на певний одяг і люди починають слідувати цим трендам попри те, що їм це не пасує. Теж саме відбувається і в музиці. Я вважаю, що не варто наслідувати модні тенденції, а треба співати те, що з тобою резонує внутрішньо в першу чергу. Виходячи на сцену, дитина має бути індивідуальністю! Так, виконавець може щось не дотягнути, десь кіксанути, але то все ніщо, коли на сцену виходить цільна особистість – журі та глядачі це відчувають. Тоді, якщо щось не вийшло, можна закрити на це очі. Але коли ти бачиш, що дитина знає та відчуває, що вона робить, то це величезна перевага!»

У цьому ж напрямку дав свій коментар і Олексій Завгородній (Позитив): «Зараз час особистостей. Самобутніх, оригінальних, унікальних. Мода, тренди та тенденції ставлять усіх в один ряд, але за таких обставин в артиста має бути власна фішка. Коли ти будеш виділятися із натовпу, кайфувати від того, чим займаєшся, показувати свою особистість через творчість, то це спрацює! Також не забувайте прислухатися до оточення, батьків, друзів, викладачів, колег. Це має бути підтримка у поєднанні з об’єктивною оцінкою. А для викладачів порада: припиніть нав’язувати дітям «правильні» речі. Дитина має залишатися собою, повинна бути органічною у тому, що робить. Це легко розгледіти на сцені: коли дитині навязали пісню, а коли юний артист обрав твір сам!»

У своєму особливому стилі підтримав конкурсантів лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя: «Єдиного рецепту успіху не існує. Як показує досвід, успіх – це віра в себе,  командна робота та настирливість. Коли ти віриш в себе, розумієш, що не хочеш нічим більше займатися, а сцена – твоє призначення, тоді потрібна наполегливість. Ти маєш стукати в усі двері, ти маєш використовувати будь-який шанс. З 10-ти дверей 9 будуть зачиненими. Коли тобі скажуть, що ти недостатньо талановитий, що є багато перешкод, які тобі не дадуть досягнути успіху, у це не можна вірити! Тобі варто вірити лише в те, що підказує тобі внутрішнє бажання. І коли ця одна з 10-ти дверей відчиниться, використовувати цей шанс на повну!»

Своїми враженнями поділився й засновник Чорноморських Ігор Микола Баграєв: «Чорноморські Ігри стали сильним мотиватором для дітей, тому що якщо переглянути історію фестивалю, то там ми побачимо і  Тіну Кароль, і Юлію Саніну, і Івана Дорна, і Дзідзьо, і Настю Каменських, і Надю Дорофєєву і ще багато цікавих імен. Для дітей важливо бачити приклад українських зірок, які раніше теж стояли на цій сцені».

Відвідали відбірковий тур й нещодавні володарки Гран-прі «Чорноморських Ігор» Валерія Фурман та Еліна Іващенко. Еліна, до речі, після «Чорноморських Ігор» перемогла у вокальному шоу «X-Фактор» (2019) та стала лауреаткою І премії фестивалю «Слов’янський базар 2020. А на «Чорноморські Ігри 2021» вже як викладач вокалу привезла своїх вихованців. Гарна тенденція.

Щодо фінальної частини 18-х «Чорноморських Ігор», то її проведення заплановане на 20-22 серпня у м.Скадовськ. До конкурсної програми було відібрано 71 вокаліста. Їх імена можна дізнатися тут http://www.tavriagames.com/novini/ Бажаємо усім гарних виступів на фестивалі, де починаються артисти!

Автор Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian