У Чернівцях складну операцію для двох важкохворих дітей провела команда Київського Охматдиту «на виїзді»

17 листопада 2021 року в КНП «Міська дитяча клінічна лікарня» провели оперативне втручання для двох лежачих дітей. Транспортувати до Києва їх було неможливо. На допомогу дітям вирушила команда Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Спеціальне обладнання привезли до Чернівців зі столиці.

Пацієнтами стали 1,5-річний малюк з важкою формою ДЦП та 9-річна дитина, що перенесла видалення пухлини головного мозку. Микола Хома, завідувач хірургічного відділення міської дитячої клінічної лікарні пояснює: «У діток часто траплявся гастроезофагеальний рефлюкс – затікання вмісту шлунка в стравохід і аспірація цього вмісту. Через це розвивалися бронхолегеневі проблеми – бронхіти, пневмонії. Для того, щоб полегшити стан цих пацієнтів та догляд за ними, було проведене паліативне оперативне втручання – гастростомія. У шлунок завели спеціальну трубочку, через яку хворі отримуватимуть харчування, уникаючи потрапляння шлункового вмісту в стравохід».

На запрошення фонду «Я Майбутнє України» та його керівниці Марти Левченко до Чернівців приїхала медична бригада Охматдиту у складі 4 фахівців: лікаря-хірурга дитячого відділення ургентної хірургії НДСЛ «Охматдит», кандидата медичних наук, доцента кафедри дитячої хірургії НМУ імені О.О. Богомольця Годіка Олега Святославовича, лікарів-хірургів дитячого відділення ургентної хірургії НДСЛ «Охматдит» Недбали Василя Володимировича та Дєгтярьової Дар’ї Сергіївни, операційної медсестри Власенко Ольги Сергіївни.

Таку операцію у Чернівцях проводили вперше. Для неї залучили й місцевих хірургів. Діти наразі в реанімації, почуваються добре, оперативне втручання пройшло успішно. 

Генеральний директор Охматдиту, доктор медичних наук, Володимир Жовнір сказав: «Ми хочемо підтримувати зв’язок з нашими колегами з регіонів, щоб спільними зусиллями рятувати дитячі життя. Практику «виїздів» будемо продовжувати, адже як найбільша дитяча лікарня України, маємо надзвичайну експертизу та обладнання, що дозволяють нам надати допомогу світового рівня навіть у віддалених куточках країни».

Вже наступного дня бригада Охматдиту вирушила у Хмельницький — надавати допомогу 2-місячному малюку.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.