У столиці відкрилася унікальна виставка картин на соціальну тему, сюжет яких змушує замислитися і нікого не залишає байдужим — «Мистецтво проти насильства». Персональна виставка художниці Ірини Онопенко представлена в Національному музеї Тараса Шевченка. Її живопис вражає та розбурхує почуття!

Своїми роботами Ірина хоче привернути увагу громадськості до актуальних проблем подолання домашнього насильства та насильства за ознакою статі. В основі творчості художниці — роздуми про роль та місце жінки в нашому складному і неоднозначному світі. Сюжет кожної з представлених на виставці картин — це відображення життя, нашого часу.

Виставка «Мистецтво проти насильства» викликала великий інтерес. Багато публічних персон прийшли на відкриття, щоб особисто привітати Ірину Онопенко. Серед гостей художники, артисти, публічні персони, люди мистецтва: Віталіна Ющенко, Олег Пінчук, Олексій Дівєєв-Церковний, Василь Онопенко, Оксана Фурса, Тамаз Аваліані, Софія Єгорова, Едуард Димшиц, Юлія Мархель, Дмитро Стус, Яна Прядко, Сергій Костецький, Владислав Кошель, Олена Піддубна, Юрій Гордієнко та інші.

У експозиції представлено понад 20 робіт Ірини Онопенко. На відкритті виставки панувала надихаюча атмосфера, наповнена живою музикою, неспішними розмовами та щирими посмішками. Ведучим заходу став шоумен, телеведучий Микола Матросов.

Емоційні, кричущі картини художниці наповнені внутрішніми переживаннями: вона відверта з глядачем і глядач це відчуває.

«Мене переповнюють емоції! Тема насильства у світі дійсно актуальна і ми не повинні замовчувати про це. Через свої роботи я хочу донести те, як я сприймаю цей світ. Кожна картина має свою історію», — звернулася до гостей виставки Ірина Онопенко.

Творчість Ірини Онопенко — це спосіб достукатися до людей, розбудити їх почуття, змусити задуматися. Кожна її картина — глибока драма, заснована на особистому досвіді та переживаннях. Своєю виставкою Ірина приєднується до світового руху проти насильства. Виставка проходить за підтримки Міжнародної некомерційної Асоціації VITARU / Associazione Internazionale No Profit VITARU (Італія).

«Я увійшов до храму мистецтва і побачив те, що потрібно було мені для моральної сатисфакції. Я відразу відчув цю потужну мистецьку силу і енергетику в залі. Це роботи дуже високого, професійного рівня. Прекрасна колористика, прекрасне почуття форми, кольору. Ірина талановита від природи. Запрошую всіх відвідати цю чудову виставку! Іра творить позитивне мистецтво, попри складні часи», емоційно прокоментував скульптор, член Національної спілки художників України Олег Пінчук. 

Приємним сюрпризом для керівництва музею став жест Ірини Онопенко — художниця подарувала одну зі своїх ранніх робіт музею, поповнивши його культурний фонд.

Мене найбільше вразила картина «Життя триває». На мою думку, картина відображає сьогоднішній день. Для мене перша асоціація з нею — це як під час пандемії проходять пологи у багатьох жінок і, не дивлячись ні на хвороби, катаклізми — ми всі йдемо далі. Мені дуже подобаються роботи Ірини. Вони дуже реалістичні, на мій погляд, – поділилася думками Віталіна Ющенко.

Професор, ректор академії Сальвадора Далі, мистецтвознавець, художниця — Оксана Фурса:

Я думаю, що для цієї чудової жінки підходить одна крилата фраза — «Якщо мистецтво надає вам крила — ми навчимо вас літати!» Іра вчить не тільки літати, а й розмовляти на важливі теми, доносити в маси то, про що не хочуть говорити. Ця виставка — гарна творча жіноча розмова на дуже актуальну тему. Багато людей про це просто мовчать і не висловлюють свою думку. Це важливо зараз для нашого суспільства і перш за все для виховання молодих дівчат, які, не маючи професії, виходять дуже рано заміж і на цьому грунті потрапляють в залежність від чоловіка, який поруч з ними знаходиться.

Я вважаю що ми зобов’язані, як художники, хоча б раз на рік виконувати якусь соціальну місію. Ірина дуже добре з цим впоралася, вона сама перед собою поставила цю цікаву задачу. І тепер ми дивимося її розмови на стінах. Браво! – професор, ректор академії Сальвадора Далі, мистецтвознавець, художниця Оксана Фурса.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.