У світі відзначають День ендокринолога і Всесвітній день боротьби з діабетом

Нещодавно відділення дитячої ендокринології лікарні святкувало своє 40-річчя.

 В 1981 році відділення було відкрито в структурі НДСЛ «Охматдит» (колишня міська спеціалізована клінічна лікарня №14 м. Києва). З 1996 року команда відділення невтомно приймає пацієнтів від 0 до 18 років з практично усіма видами ендокринної патології. Щорічно у відділені проходять лікування близько 900 дітей з усіх куточків України. Завідувач відділення — Погадаєва Наталія Леонідівна.

Робота ендокринолога нелегка й сповнена викликів. Понад 60% пацієнтів — це діти з цукровим діабетом. За останнє десятиріччя кількість хворих дітей віком до 6 років збільшилася втричі! Захворювання перетворюється на «неінфекційну пандемію». Тож наші ендокринологи опановують найновіші технології.
Так лікарі Охматдиту з 2006 року першими в Україні почали встановлювати інсулінові помпи дітям. За роки роботи наші спеціалісти встановили більш ніж 500 помп та навчили працювати з ними дітей та їх батьків. Кожен лікар відділення — сертифікований фахівець з помпової інсулінотерапії, а також досконально володіє навичками проведення постійного моніторингу глюкози. Крім того, лікарі надають консультативну допомогу своїм пацієнтам і після виписки із лікарні.

Ендокринологи працюють з чутливими темами: 80% усіх ендокринних захворювань — орфанні. Близько 75% пацієнтів відділення – це діти з інвалідністю. До відділення ендокринології надходять діти з патологіями статевого розвитку та статі. Саме тут до подібних проблем застосовують мультидисциплінарний підхід, також відділення є клінічною базою МОЗ України. Всім нашим ендокринологам доводиться виявляти неабияку чуйність, щоб створити доброзичливу та оптимістичну атмосферу. І маємо сказати: їм це вдається. У 2019 році колектив нагороджено відзнакою для медиків — медаллю «Знання, душу, серце — людям», лікарі та старша медична сестра — орденами матері та медалями «За милосердя та турботу».

Відділення дитячої ендокринології поліклініки Охматдиту на чолі з Владіміровою Наталією Іванівною надає консультативну допомогу, проводить лабораторні та інструментальні дослідження, скеровує на лікування у стаціонар лікарні. Команда спеціалістів поліклініки за 2020-й рік надало допомогу близько 3500 дітям.

Автор Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian