На Великдень відбулася прем’єра кліпу на тропар «Христос Воскрес із мертвих!», слова якого сотні років не змінювалися. Але завдяки ідеї Олександра Пономарьова піснеспів зазвучав єдиною мелодією, написаною співаком. У цьому грандіозному дійстві він запросив узяти участь відомих зірок українського шоу бізнесу, які 12 мовами світу озвучили текст. Масштабні зйомки відбулися в унікальному дендрологічному парку Добропарк 27 квітня.

Зокрема, Виктор Павлик заспівав турецькою, Тоня Матвієнко – старослов’янською, Арсен Мірзоян – французькою, Наталья Холоденко – грузинською, оперний співак Хе Му – китайською, а  та настоятель монастиря у Грузії схиархімандрит отець Серафим – мовою Ісуса Христа – арамейською.

Олександр Пономарьов зазначає: «Те, що ми всі об’єдналися заради такої ідеї – це чудо. Є пасхальний тропар «Христос воскрес із мертвих», що існує фактично на всіх мовах світу, і у православних, і у католиків. Але мелодії різні, у кожного перекладу своя мелодія і манера виконання. До мене прийшла ідея зробити одну мелодію, щоб це змогли послухати люди всіх конфесій, щоб вони могли об’єднатися. Саме так виникла ідея зробити 12 мов і 12 співаків. Пасха – це найвеличніше і найбільше свято. На Різдво співають колядки, а на Пасху не співають. Ми вирішили, що було б добре заспівати і на це свято. Рівно місяць назад до мене прийшла ця ідея. І ось сьогодні ми реалізуємо її».

Ідея Олександра Пономарьова об’єднала напередодні світлого свята Пасхи багатьох музикантів та українських зірок, щоб створити унікальний відео кліп.

Дзідзьо співав мовою свого діда – польською. Співак прокоментував: «Я польську мову дуже добре знаю. Мій дід був поляк, якого всі дуже добре знали».

Артист поділився планами на Великдень: «Я буду зустрічати свято в родинному колі. Поїду до родини, тому що це особливий період. Це час, щоб подивитися, як підросли діти, поділитися тим, хто що зробив, комусь допомогти».

Віталій Козловський заспівав вишуканою грецькою мовою. Співак зазначив: «Я сьогодні вдягнув костюм, який має відношення до Греції – синій костюм із білою сорочкою. Ми засиділися в 4 стінах. Приємно проводити час разом, бачити щасливі очі людей, журналістів, дітей, які навколо тебе і вітаються із тобою. Я скучив за людьми».

Тарас Тополя виконав піснеспів англійською мовою. Лідер гурту Антитіла зазначив: «Люди хочуть відчувати живі емоції, живу атмосферу. Треба придумувати нові формати, щоб вони були зручними для всіх. Олександр дотримується християнських традицій. А це – одна із найважливіших християнських традицій. Олександр подзвонив і запропонував взяти участь. Цей піснеспів співається у храмах на свято. Він є уніфікованим для всіх конфесій. Олександр створив свою музику і написав мелодію».

Оля Цибульська заспівала іспанською мовою: «Я з’їздила до Барселони і мені здалося, що я там вже була у минулому житті. Є класичний тропар, який співається на Пасху. Олександр написав особливу мелодію. У кожної конфесії є своя мелодія. Для того, щоб об’єднати всіх людей за допомогою музики і мистецтва, Олександр написав свою мелодію. Його благословили всі конфесії і це тепер об’єднує нас».

На думку Злати Огневич, це перший масштабний міжнародний проект, який роблять в Україні: «І приємно, що це робить Олександр Пономарьов. Я вдячна йому за запрошення. Це – музика, творчість, глибокий месседж. Тому завжди приємно брати участь у таких проектах». Злата заспівала італійською мовою: «Олександр це ніби відчував. Він запропонував мені заспівати італійською мовою, хоча він не знаю, що у мене по батьковій лінії є італійці в роду».

Наталя Холоденко заспівала грузинською мовою разом із настоятелем грузинського монастиря. Саме отець Серафім запропонував Олександру ідею об’єднати всі конфесії за допомогою найвеличнішого із мистецтв – музики.  

У зйомці відео взяли участь 120 персон: оркестр та хор Заслуженого Академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України на чолі з художнім керівником Дмитром Антонюком, за бандурою Marina Krut, діти Art music school ZABAVA.

Анжувальником мелодії виступив Дмитро Матвійчук. Оркестровка та хорове аранжування – Дмитро Коновалов. Режисерами відеороботи стали Влад Разіховський та Максим Арделян.

PR-супровід: YULA Company.

Прем’єра кліпу відбулася 1 травня на офіційному YouTube каналі О.Пономарьова.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.