30 червня українська режисерка Ася Сосіс на зустрічі з пресою та шанувальниками театру презентувала прем’єру, що відбудеться в Лондоні в вересні цього року.

Режисерка та власниця театральної студії Gamayun розкала про матеріал для сценарію, творчий метод та вибір місця для прем’єри і про те, як стати режисеркою в країні, де народилось театральне мистецтво, а також про театральний світ і чому сьогодні театр — надзвичайно популярний жанр.

Виразний художній стиль Асі вносить елементи перебільшеної буфонізації та гротескної іронії в її вистави, що висвітлюють трагічне в комедії та абсурдне у драмі.

На відміну від більшості антреприз, які позбавлені формальностей і оздоблення традиційного театру, Ася сприймає власний творчий метод іронічно, це дозволяє створити яскраву, захоплюючу виставу, що залучає глядачів на декількох рівнях.

Провівши половину  життя в Україні,  і половину у Великій Британії, переживши нестабільність 90-х років у пострадянській країні і втративши дім свого дитинства внаслідок конфлікту на Донбасі, Ася має унікальну перспективу огляду – як стороння особа, що дивиться як на батьківщину, так і на суспільство Великій Британії. Теми її вистав   універсальні, але вкрай актуальні для сучасного світу.

П’єса Ханоха Левіна “Торговці Гумою”  – це іронічна комедія з піснями і презервативами. Головні герої  розповідають історію про небезпеки обережності. Йоханан, Белла і Шмуель мріють про звичайне щастя: про секс, гроші і любов. Але, коли вони нарешті вирішуються здобути це,  виявляється, що мрії незмінно несуть в собі ризики.

 Про театральну студію:

Театр Гамаюн – це мультінаціональний проект, що поширює українську культуру  та театральне мистецтво в світовій театральній спільноті.

Беручи за основу традиції українського театру,  інтегруємо його в європейській індустрії, застосовуючи слов’янські школи акторської гри і власну естетику яскравої і драматизированной форми візуалізації і розповіді.

Щоб привнести українську культуру в західні реалії, знаходимо універсальні теми, близькі всім, підкреслюючи, що об’єднує людство і одночасно розповідаємо глядачам про притаманні українському  суспільству цінності.

Прес-коктейль відбувся в галереї ART Fashion.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.