Вечір балетної класики до 30-річчя Незалежності України

7 вересня 2021 року в Лондоні вперше відбудеться Українська Балетна Гала – унікальна подія, присвячена до Дня Незалежності України. Унікальний вечір українського балету від  театральної режисерки та продюсорки  Ольги Данилюк у співпраці з  танцівником  і продюсером Іваном Путровим буде  представлений в культовому театрі Sadler’s Wells, що вважається одним з найважливіших театрів світу в сфері танцю.

Гала буде єдиною у своєму роді презентацією українського балетного мистецтва на сцені Великобританії та покаже всесвітньо відомі традиції та інновації сучасної української балетної школи.

Також гала відзначить дебют Українського національного балету на британській театральній сцені. Найкращі українські танцюристи з України та багатьох театрів світу разом з британськими колегами зберуться на святкування українських та британських балетних традицій.

Балетна гала збігається з 30-ю річницею Незалежності України і підкреслює культурну відмінність та яскраву творчу енергію незалежної України. За період  незалежності , Україна пройшла непростий шлях аби відкрити для себе свою історію та відновити свій голос незалежної країни. Метою балетної гали є вшанування прогресу України за останні три десятиліття та прославлення видатного таланту в балеті.

Українські солісти  – Олеся Шайтанова, Христина Шевченко, Денис Черевичко та Наталя де Фробервіль – які зараз виступають по всьому світу з Американським балетним театром, Віденським театром, Литовським національним балетом та Тулузьким балетом Капітолії, приєднаються до зірок Українського національного балету, Королівського балету та Англійського національного балету в програмі, яка охоплює класику, включаючи “Вмираючий лебідь”, “Дон Кіхот”, “Діана та Актеон”, “Корсар”, “Сильфіди”, “Grand Pas Classique” та “Система A/I” – світова прем’єра сучасного балету від хореографа Людовика Ондівієли та драматурга Ольги Данилюк.

Надзвичайний і Повноважний Посол України у Великобританії Вадим Пристайко:

«Ми пишаємося тим, що найкращі таланти України приїдуть до Великобританії, де вони продемонструють найкращі традиції українського балету через унікальний балетний спектакль. Ця велика театральна подія збігається з річницею 30-річчя незалежності України і стане пам’ятним святом української культури в Лондоні. Я з нетерпінням чекаю гала-вечора та святкування українського балетного мистецтва разом з британською аудиторією у вересні».

Ольга Данилюк (кандидат наук, RCSSD, Лондонський університет), директор I-Do Lab та Dramaturg System A/I:

“Це чудова можливість продемонструвати українську культуру та традиції через балет. На британській сцені виступатимуть найкращі українські танцюристи, які спільно роблять величезний внесок, представляючи українське мистецтво та культуру через незабутній виступ. Як драматург і українка, я дуже пишаюсь цим виступом, який є ідеальним способом відзначити 30-ту річницю незалежності України в Лондоні!».

Іван Путров, директор Ivan Putrov Production, колишній соліст Королівського балету :

«Довга Українська традиція з виховання чудових танцюристів жива і процвітає. Я в захваті від того, що можу представити наших талановитих танцюристів британській аудиторії разом з найкращими талантами з Лондона на цьому надзвичайно захоплюючому заході, який стане святкуванням традиції та новаторства української культури».

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.