Цього року 22 українських митця, незважаючи на зсунення дат виставки рівно на рік і майже повну відсутність фінансування організації процесу з боку державних інституцій , – представили свої роботи на одній з найбільших виставок сучасного мистецтва у Європі – Nord Art. 

11 серпня 2021 року попри заборони і закриті кордони, до українського павільйону NordArt прибула делегація організаторів, а сьогодні, 12 серпня 2021 року,  о 17:00, куратори виставки – Євген Карась та Дарина Момот, проведуть повномасштабну фото- і відеофіксацію виставки на 2000 кв.м та кураторську екскурсію для бажаючих за попередньою реєстрацією на сайті http://www.nordart.de

Запрошуємо приєднатися до екскурсії!

Більше інформації – як зареєструватися для участі в екскурсії – на офіційній Facebook-сторінці проєкту (https://www.facebook.com/nordartua). Тут же з’являтимуться найсвіжіші фото і відео огляди з “перших рук”.

Передісторія

Щороку у місті Бюдельсдорф на півночі Німеччини відбувається визначна виставкова подія, у якій беруть участь художники з усього світу. 

Наприкінці 2019 року Україна була оголошена центральною країною Nord Art-2020. Проте у 2020 році запланований захід був вимушено скасований через ризики, пов’язані з Covid-19, – вперше за всю історію міжнародного проєкту, започаткованого у 1999 році.

Україна залишилася темою 2021 року

Незважаючи на складнощі з прогнозуванням майбутнього та збором коштів на перевезення робіт українських митців, організатори NordArt оголосили про підготовку до експозиції 2021 року, головною темою якої лишалася Україна, та змонтували першу український павільйон на NordArt!

Нашу країну представили більше 20 незалежних митців, враховуючи мистецькі колаборації. Їхні роботи було попередньо відібрано компетентним журі. Імена учасників опубліковано на офіційному сайті виставки.

Попри кордони 

Назва української експозиції: «Кордони реальності» відбиває сутність представленої експозиції та зусилля, докладені організаційною групою для того, аби виставка відбулася. 

Кілька днів тому, дорогою до Будельсдорфу, команда NordArt протягом двох діб тричі не змогла перетнути кордони з Польщею та Словаччиною, незважаючи на підготовлений пакет документів, запрошення і паспорти вакцинації. 

Та все ж дісталася мети і розпочала свою роботу у павільйоні.

2000 квадратів у колишньому ливарному заводі 

Українці, серед яких і всесвітньо відомі майстри, і молоді талановиті автори, представляють власні витвори у центральному, найбільшому павільйоні, що займає 2000 м2.

Під виставкові площі відведено індустріальну пам’ятку – будівлю колишнього ливарного заводу Carlshütte та частину території старовинного скульптурного парку. 

Українська експозиція проходить під патронатом Посла України в Німеччині Андрія Мельника.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.