Учора на стадіоні «Арена Львів» відбулася офіційна прес-конференція з приводу проведення у Львові ювілейного, п’ятого, Національного проекту «Ukrainian Song Project/Українська пісня».

На прес-конференції були присутні Тарас Курчик – співзасновник та генеральний продюсер Національного проекту «Ukrainian Song Project/Українська пісня»; Вадим Лисиця – саунд-продюсер, член журі, MELOVIN – співак, зірковий тренер, хедлайнер, гурт JULINOZA – фіналісти проекту, а також режисери проекту Леся Подолянко та Дмитро Гук.

У цьому році хедлайнерами стали гурти «ВВ», «СКАЙ» і «БЕZ ОБМЕЖЕНЬ», співачки Ірина Білик, JAMALA, М’ята та Анна Трінчер, співаки MELOVIN, Сергій Бабкін, Віктор Павлік і Нікіта Ломакін, відкриття 2021-го року WELLBOY та багато інших.

Свої пісні на розсуд глядачів та членів журі представлять сучасні молоді та цікаві виконавці: АНЦЯ, JULINOZA, Semyokhina, ЛЕV, BORA, «GG Гуляй Город» (feat. Morphom), Sowa, «Cry  неба», Маргарита Самойлова і MARLEN. І прямо на «Арені Львів» буде оголошено ім’я переможця «Української пісні 2021».

Цьогорічним гаслом проекту став вираз «Українська пісня» – історія народжує майбутнє!». Саме про це заявив співзасновник та генеральний продюсер проекту Тарас Курчик: «У нас є два месседжі. Перший 30 років Незалежності. У нас є змога зробити висновки, як ми пройшли ці роки, що ми зробили для своєї країни, для мистецтва. А разом із тим – це 5 років проекту «Українська пісня». Це певний рубіж. Далі ми піднімаємося на вищі рівень української пісні». Він впевнений, що українська культура і українська мова – це основа, це стрижень нашої незалежності.

Співак MELOVIN, який у цьому році став членом журі і зірковим тренером, зазначив, що буде оцінювати конкурсантів досить прискіпливо, адже переможцем має стати артист із внутрішнім стрижнем. Він слушно зазначив, що «На шляху до успіху дуже важливо підтримати саме тих, хто, не дивлячись ні на що, продовжує робити сучасну українську музику».

«Це присвята українській мові, українській культурі, українським слухачам та глядачам які дійсно вже готові почути щось нове… Артисті і музиканти за допомогою космополітичної мови музики можуть долучити глядачів до світла. Треба вірити в свою ідею і донести її до глядачів», – зазначає співачка Юлія Запорожець із гурту JULINOZA.

Головна мета проекту – відкрити і підтримати нові імена сучасної української музики. Із кілька сотен претендентів журі обрало десятку найкращих. Призом для переможця проекту стане запис авторської пісні та річне продюсування на студії звукозапису Foxxstudios. Саунд продюсер та член журі проекту Вадим Лисиця наголосив на тому, що хоче переможець конкурсу має «завести» цей стадіон: «Щоб він кричав в ейфорії після цього виступу, чи є в нього смак підбирати хороші пісні, чи є в нього смак робити класні хореографічні постановки на виступах та підбирати одяг».

Режисери ювілейного проекту Дмитро Гук та Леся Подолянко повідомили, що цього року фанзона буде розміщена всередині сцени у вигляд додаткового трикутника із глядачами. Це новий формат, коли фани стануть частиною дійства.

Масштабність проведення у цьому році вражає: це більше 60 метрів сцени ти її вигляд у формі гігантського птаха, що символізуватиме п’ятиріччя проекту, біля 20 тисяч глядачів та зіркові хедлайнери, найкращі україномовні хіти за 30 років Незалежності.

Матиме «Українська пісня 2021» і благодійну мету – привернути увагу суспільства та акумулювати необхідні кошти для порятунку життя маленької львів’янки Вікторії Полюги, у якої діагностували рідкісне захворювання СМА (спінально м’язова атрофія) і яку може врятувати лише один укол (його вартість – 2,3 мільйона доларів). Крім того, уже традиційно організатори Ukrainian Song Project забезпечать безкоштовний вхід на грандіозний концерт захисникам, які пройшли війну на сході України.

Проект відбувається за підтримки Українського культурного фонду, Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації. Сприяння – народний депутат України Орест Саламаха.

Квитки на «Ukrainian Song Project 2021» на «Арені Львів» 14 серпня можна придбати онлайн:

https://lviv.kontramarka.ua/uk/ukrainska-pisna-45882.html

Початок  о 18 годині.

Не пропустіть!

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.