“16 днів активізму проти насильства над жінками” – глобальна суспільна акція, яка спрямована на боротьбу з насильством та гендерними нерівностями. Одним із головних способів розповсюдження інформації серед людей це виставки.

Саме в такому форматі підтримувалася акція на Херсонщині за сприяння Херсонської обласної ради та руху ЗЕ!Жінки на Херсонщині.

Ініціаторами виставки стали Міністерства внутрішніх справ та соціальної політики України, Фонд ООН в галузі народонаселення (UNFPA) в Україні, Офіс Віцепрем’єр- міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Проводиться вона щороку у період з 25 листопада по 10 грудня.

Назва “Річ у тім” – це гра слів, яка об’єднує концепцію виставки, на якій будуть представлені 16 реальних побутових предметів, які використовувалися як знаряддя насильства, та мовний зворот для пояснення проблематики насильства: “річ у тім, що домашнє насильство ближче, ніж здається”, “річ у тім, що люди, що пережили насильство, бояться про це говорити”, “річ у тім, що насильники не вважають себе насильниками” тощо

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».