20 червня на книжковому ринку «Петровка» відбулася зустріч із Народним артистом України Анатолієм Матвійчуком. Письменник дав міні-концерт з живим виконанням віршів та пісень у рамках вихідних зустрічей

Подія відбулася за підтримки Фонду «Культурні новації» та видавництва Саміт-Книга на території букіністичного магазину «Moya Kniga». Букініст «Moya Kniga» – це простір, де панує атмосфера книжності і де живе книга і розташований особливий інтелектуально-інтелігентний простір. Бо незважаючи на розвиток технологій, паперові книги мають своїх читачів.

Анатолій Матвійчук – Народний артист України, письменник, співак, автор пісень, член Національної спілки письменників України. Він має багаторічний досвіт роботи журналістом, ведучим на телебаченні. Географія його творчих виступів вражає: від рідної України до багатьох країн Європи і Канади.

2020 року у видавництві Саміт-книга вийшла книжка вибраної поезії під назвою «Скарби».

У вітальному слові до всіх присутніх засновник та керівник українського видавництва Саміт-книга Іван Степурін зазначив, що кияни завжди будуть цікавитися такими речами – творчими зустрічами.

Президент Фонду «Культурні новації», депутат Київської міської ради Владислав Трубіцин, що був присутній на зустрічі, відмітив, що підтримувати такі ініціативи – це завдання кожного свідомого громадянина. «Я глибоко переконаний, що такі зустрічі на рідній «Петрівці» мають стати регулярними, адже це дає нам наснагу та дарує щиру радість! Я неймовірно вдячний Анатолію Миколайовичу за цей чудовий день, за живу музику та неймовірно цікаву зустріч!»

Книжка А.Матвійчука має назви «Скарби». Протягом свого життя людина знаходиться в пошуку справжніх цінностей, вчиться відділяти полову від зерна. Коли людина досягає певних здобутків, вона розуміє, що є основним в її житті, що є справжніми цінностями. А що є штучно створеними цінностями, які диктує людям час і суспільство з метою маніпулювання. Людина мусить триматися за те, що зробило її такою, яка вона є, допомогло рухатися вперед.

Автор у своїй книзі зібрав все, що було написано в різні часи – найкраще. Ці твори знакові для письменника, пов’язані із тим чи іншим періодом життя поета. До книги увійшло вибране за чотири десятиліття його життя. Тут є і серйозна етапна поезія, і пісенна поезія – знакові пісні, які автор написав для себе і для інших виконавців.

Є гумористичний розділ, де вміщено жартівливі, на межі фолу вірші. Анатолій Матвійчук вважає, що цілком можливо сказати інтелігентною мовою про смішні речі, що характерні для нашого часу. Але це справжнє мистецтво.

Письменник щиро ділився своїм життєвим досвідом із усіма присутніми на зустрічі.  «Якщо ти робиш правильну справу, то обов’язково знайдеться біля тебе людина, яка допоможе тобі втілити цей задум», – впевнений поет.

Його поезія кардіоцентрична, але пропущена через думку. Це можливість побачити поезію не через метафори і образи, а через власні думки. Це поезія, що допомагає кристалізувати думку в собі. Поезія повинна викликати процес співдумання.

Читач, який добре розуміється в знаковій системі поезії, сам собі домислить, що хотів сказати поет. Проте Анатолій Матвійчук прийшов до поезії із публіцистики і журналістики, тому він намагається оперувати зрозумілими та водночас емоційно забарвленими образами.

Поезія – це не гра у гіперболи або метафори. «Я відчуваю думкою, а думаю почуттями», – процитував Анатолій думку письменника Унамуно.

Існує поезія пісенна та серйозна. Серйозна поезія має свій шлях. Але поет впевнений, що у кожного поета поезія серйозна: «Коли ти бачиш чисте небо, і раптом з’являються хмари. Вони охоплюють все небо. Аж раптом ти бачиш блискавку, що перетинає небо і з’єднує його із землею. І з’являється запах озону. Поезія – це ось те неповторний після смак, коли ми відчуваємо, що після слова стало трохи чистіше і гармонійніше в повітрі. Стало легше дихати, думати і розуміти навколишній світ».

Поет подякував керівнику видавництва Саміт-книга «Крім того, що ми видали цю книжку, я відкрив для себе абсолютно позитивну, енергійну людину, яка зацікавлена у речах, що мають неперехідну цінність для всього буття людства. Будь-які добрі справи починаються з любові».

Такі зустрічі вкрай потрібні нашому суспільству, особливо у наш непростий, але цікавий час.

Автор Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian