28 листопада розпочинається Різдвяний піст, який триватиме до 7 січня – Різдва Христового. Також його називають Чотиредесятниця або Великий піст, бо триває 40 днів.

У Різдвяний піст правила помірності, прописані церквою, менш суворі, ніж у Великий та Успенський пости — під час посту не можна їсти м’ясні та молочні продукти, але у вихідні та церковні свята, якщо вони не випадають на середу та п’ятницю, дозволяється риба.

У 2021-му році свято Введення у храм Пресвятої Богородиці та День пам’яті Святого Миколая Чудотворця, які за церковним календарем щорічно святкують 4 та 19 грудня, випадають на суботу та неділю, відповідно їсти рибу у ці дні можна.

Для мирян допускаються певні послаблення – вживати рибні продукти можуть також по вівторках і четвергам.

Різдвяний піст посилюється в останній тиждень – у ці дні не можна їсти навіть рибу.

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».