У стінах найбільшої дитячої лікарні за 2021 рік відбулася 31 трансплантація. Це рекорд за весь час існування НДСЛ Охматдит. У 2020 році за весь рік вдалося провести 26 трансплантацій.

З минулого року у відділенні трансплантації кісткового мозку Охматдиту проводять всі типи алогенної трансплантації дітям з усіх куточків країни. У квітні 2020 року саме тут відбувся справжній прорив для української медицини — в Охматдиті провели першу неродинну трансплантацію в історії України, донора знайшли у Німеччині, завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку. Ця подія подарувала надію на життя для тисяч пацієнтів, в тому числі й дорослих. 

За останніми даними ВООЗ онкологічні захворювання є основною причиною смертності у дітей, а злоякісні захворювання крові — найрозповсюдженішим різновидом дитячого раку. Згідно з демографічними та епідеміологічними даними близько 100-150 дітей в Україні щороку потребують алогенної трансплантації кісткового мозку через гематологічні, онкологічні, метаболічні та імунологічні захворювання. З них — 60-70% не мають сумісного родинного донора. Ще нещодавно єдиним шансом на життя таких пацієнтів було лікування за кордоном за державною програмою.

Тепер усім цим дітям можна допомогти в Україні. Це позначилося й на ціні. За даними розрахунку державного тарифу алогенної трансплантації проведення такої процедури обходиться державі у 65-90 тисяч доларів. Це вдвічі дешевше, аніж в Туреччині, у три-чотири рази менше за трансплантацію в Ізраїлі чи Німеччині.

Зараз відділення ТКМ Охматдиту може забезпечити до 50-60% всіх національних потреб. Це — лише старт розбудови «трансплантаційної незалежності» України. Для забезпечення всіх пацієнтів лікуванням потрібно розбудувати потужну мережу трансплантаційних центрів у різних регіонах країни.

Вчора ввечері лікарі Охматдиту провели трансплантацію кісткового мозку 9-річному хлопчику Максиму з Запоріжжя, у якого гостра мієлоїдна лейкемія. На початку вересня у лікарні планується наступна неродинна трансплантація. І медики не збираються зупинятися. А ми тримаємо кулаки та бажаємо здоров`я дітям 

Автор Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian