З 1 по 4 травня у Древньому Києві Князівства Київська Русь («Парк Київська Русь») проходитиме грандіозне святкування травневих свят та Великодня за стародавніми традиціями, з яскравою святковою програмою. Дуже символічно відзначати Великдень саме в «Парку Київська Русь», адже тут відтворюється Древній Київ епохи хрещення Русі та зародження християнства на землях сучасної України.

На Великдень, 2 травня, можна буде освятити страви в унікальному відтвореному дерев’яному храмі Х століття. До Василівської церкви буде організована урочиста хресна хода, яка завершиться святковим великоднім молебнем. На подвір’ї церкви священик освятить пасхальні кошики всіх гостей.

1, 2, 3 і 4 травня святкова програма розпочнеться з урочистого привітання Великого Київського князя Володимира з частуваннями та сюрпризами. Княгиня Весна зачарує дорогих гостей запальними піснями, які виконає наживо. Потім гостей запросять взяти участь в урочистій хресній ході до унікальної відтвореної Василівської церкви Х століття.

Продовжиться святкова програма кінними виступами з елементами джигітовки, а також унікальним дійством «Князівське полювання» від кінно-трюкового театру Древнього Києва з реконструкцією прийомів ведення бою з використанням різних видів середньовічної зброї.

Святковим подарунком для відвідувачів стане костюмований турнір кінних лучників. У ці дні до Князівства з’їдуться найсильніші спортсмени-віртуози, щоб змагатися у влучності стрільби з традиційного (історичного) лука верхи на коні, на повному скаку. Це неймовірно складне завдання для учасників змагань, але в той же час, азартне і захоплююче видовище для глядачів!

Конкуренція між учасниками буде запеклою, адже переможці турніру отримають можливість взяти участь у Відкритому чемпіонаті України з верхової стрільби з лука «Скіфи», який пройде у Древньому Києві 15-16 травня.

Гості будуть не просто спостерігати за дійством, що відбуватиметься на Великому ристалищі, а стануть його частиною. Всі охочі зможуть випробувати свою силу і спритність, взявши участь у майстер-класах.

Також на відвідувачів чекає знайомство з унікальними кіньми рідкісних історичних порід, зібраними з різних куточків світу в Княжій стайні. Представників деяких порід в Україні більше ніде не побачити, адже їх було завезено до нашої країни в єдиному екземплярі. Досвідчені інструктори-конярі розкажуть про історію походження порід і їх особливості. Кожен відвідувач зможе підійти до коней, погладити їх, сфотографуватися і навіть здійснити прогулянку верхи або в екіпажі.

Дізнатися багато цікавих фактів про життя наших пращурів можна оглянувши експозиції облогової техніки, середньовічного кораблебудування та навіть середньовічну катівню.

У Древньому Києві кожен знайде заняття до душі. Тут можна постріляти з лука та покидати сокири в середньовічному тирі, пролетіти на канатному спуску «Політайло» і швидкісний гірці «Змій Горинич», відвідати Знахарку-волхвиню, вдягти історичні костюми часів Київської Русі та влаштувати фотосесію в них. У середньовічних крамницях можна вибрати на пам’ять оригінальні сувеніри ручної роботи, а на середньовічних майстер-класах – навчитися новому.

На Середньовічній кухні можна скуштувати смачних напоїв і страв, приготованих на вогнищах, як за стародавніми, так і за сучасними рецептами.

За бажання продовжити свою подорож до Середньовіччя ще на день, можна залишитися на ніч в комфортабельних кімнатах (за попереднього бронювання).

* В програмі можливі зміни.

Відвідування Древнього Києва відбувається з дотриманням вимог карантинного режиму.

            Древній Київ відкривається о 10:00

Початок театралізованої програми – о 13:30.

            Завершення програми: 1, 2, 3 травня близько 19:00, 4 травня близько 18:00.

     «Парк Київська Русь» розташований в селі Копачів Обухівського району Київської області.

            GPS координати:  +50° 8′ 44.31″, +30° 28′ 26.90″

            Акредитація: (063) 139 73 24, (050) 385 20 35 , nkoval@gradkiya.com

            Детальна інформація на сайті: www.parkkyivrus.com

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.