Вже 28 листопада о 17:30 на 1+1 вийде перший випуск шоу “Мандруй Україною з Дмитром Комаровим” в якому телеведучий вирушить у найвіддаленіші місця Карпат, щоб поспілкуватися з мольфарами та розповісти про всі їхні магічні обряди.

“Більшість знає мольфарів, як цілителів, які допомагають людям. За легендою, серед них є як білі, так і чорні маги. Місцеві жителі розповідають, що найсильніші мольфари  буцімто можуть керувати поведінкою людей та тварин, впливати на погоду і навіть вбити.  Правда це чи ні – спробуємо розібратись, тема дуже непроста насправді”, – прокоментував Дмитро Комаров

Карпатські гори з давніх-давен славляться особливою енергетичною силою, саме тому більшість українських мольфарів мешкають саме тут.

Телеведучий з командою побуває у  Музеї магії та познайомиться з хранителями магічних атрибутів. Дмитро дізнається, як і для чого люди, які називають себе наймогутнішими чаклунами Карпат використовують громовиці, громовий чепелик, мольфу та інші предмети. Глядачі побачать, чим користувався мольфар України – Михайло Нечай, який  відомий тим, що 2005 року передбачив втечу Януковича, прихід хвороби з Китаю та у 1989 році на очах усіх розігнав хмари під час фестивалю “Червона рута”.

Також разом із Дмитром, глядачі побачать, як відзначають Івана купала в Карпатських селах

“Івана Купала святкують у всіх регіонах України. Але тут на Гуцульщині традиції зовсім інші. Ми попросили місцевих жителів згадати, як відзначали свято Купала сто, двісті  років тому, та відтворити ці традиції. Як заведено, на будь-якому карпатському святі є спеціальне вбрання – національний одяг. Ганна поділилася зі мною особливим вбранням – справжнім музейним експонатом, в якому я і буду святкувати Івана Купала, як це робили соті років тому”, – розповів  телеведучий.

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».