ЛГБТІ-рух країни підводить підсумки та гуртується для роботи в 2022 році

У Києві 25 та 26 листопада зберуться ЛГБТІ-активісти та активістки, дружні діячі й політики для обговорення результатів діяльності за попередній рік і планування дій на майбутнє.
Шістнадцять українських та міжнародних організацій об’єдналися для підтримки Національної ЛГБТІ-онференції, яка вже вчотирнадцяте підведе підсумки досягнень ЛГБТІ-руху за останній рік. Серед організаторів цьогорічної події – знані міжнародні організації та державні структури.
Гасло 14-ї Національної ЛГБТІ-конференції – «Здоров’я нації: гідність, рівність та права». Саме ці питання будуть обговорюватися протягом двох конференційних днів. «В умовах пандемії COVID-19 здоров’я — універсальна цінність, і сьогодні — час його просувати, плекати, забезпечувати.

Водночас, спільнота виборює рівність для ЛГБТІ у сфері сімейних стосунків та захисту від протиправних посягань та у своїй роботі ставить акцент на правах людини, бо саме права є мірилом людської свободи» – говорить Мирослава Дебелюк, голова організаційного комітету конференції, експертка Експертної групи з питань здоров’я й прав геїв та інших ЧСЧ в Україні.
Цього року подія відбудеться у гібридному форматі: 50 учасників та учасниць були запрошені безпосередньо на місце проведення Конференції у місто Київ, і ще 300 людей приєднаються до заходу онлайн. Зареєструватися для онлайн-перегляду ще не пізно: до 24 листопада Конференція приймає заявки за посиланням Реєстрація на XIV Національна ЛГБТІ-конференція України (nclgbt.org)
Основні теми, які плануються до обговорення на 14-й Національній ЛГБТІ-конференції України – це здоров’я ключових груп та свободи й права для ЛГБТІ+ в умовах COVID-19, а також подолання впливу пандемії на здоров’я та благополуччя ЛГБТІ-людей.
Велику політичну панель за участю парламентарів, представників офісу Омбудсмана та керівництва кількох міністерств буде присвячено законодавчим правозахисним ініціативам в інтересах ЧСЧ/ЛГБТІ. Насамперед це запровадження в Україні правового інституту реєстрованого цивільного партнерства (#РЦП), відповідальності за злочини, мотивовані нетерпимістю (#ЗМН), тобто прийняття урядового законопроєкту 5488 та антидискримінаційного законодавства. Обговоримо попередження та ефективне розслідування злочинів на ґрунті нетерпимості, а також протидію ненависті в мережі.
Також у програмі – сесії для спеціалістів та спеціалісток, які працюють з ЛГБТІ у галузі здоров’я, у тому числі психічного. Велику увагу буде приділено громадському здоров’ю для таких ключових груп, як чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками, і трансґендерні люди, зокрема доконтактній профілактиці інфікування ВІЛ (PrEP), а також залученню гей-спільноти та спільнот транс*-людей до програм протидії ВІЛ, і як сучасні
технології допомагають у цьому, зокрема з урахуванням пандемічних обмежень.
Програму 14-ї Національної ЛГБТІ-конференції дивіться у додатку до цього релізу Свою підтримку конференції цього року надають:
Þ БО “100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ”
Þ ВГО «Гей-Форум України»
Þ #MSM_PRO (Національний ЧСЧ-консорціум)
Þ ГО “АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ”
Þ ГО “Асоціація ЛГБТ «ЛІГА»”
Þ ГО “КиївПрайд”
Þ ГО “Когорта”
Þ ГО “Точка Опори ЮА”
Þ ГО «Спектр Харків»
Þ ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України»
Þ Експертна група з питань здоров’я й прав геїв та інших ЧСЧ в Україні
Þ Євразійська коаліція зі здоров’я, прав, ґендерного та сексуального розмаїття
Þ МБФ «Альянс громадського здоров’я»
Þ ГО «ЛГБТ-центр “Донбас-СоцПроєкт”»
Þ Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС / UNAIDS) в Україні
Þ Проєкт «Заради життя», що впроваджується міжнародною організацією PATH за фінансової
підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)
Þ Проект «Інновації для подолання епідемії ВІЛ», який реалізується міжнародною організацією
«Pact, Inc» у співпраці з організацією «Фемілі Хелс Інтернешнл (FHI360)» за підтримки
Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Надзвичайної ініціативи
Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR).
Þ Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», проєкт USAID “Engage!”
Þ Програма розвитку ООН (ПРООН / UNDP) в Україні
Þ Регіональна онлайн-платформа “Вірус ОФФ”

Автор Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian