Студія Animagrad (FILM.UA Group) представила бекстейдж-відео зі зйомок анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» (2022) за участі прими-балерини Національної опери, народної артистки України Катерини Кухар. Вона подарувала головній героїні мультфільму свою пластику. Представлені робочі матеріали лягли в основу сцени з нового тизера-трейлера, де Мавка рятує стадо червонокнижних зубрів від загибелі. Крім того, в відео презентовано ексклюзивні кадри зі сторіборду мультфільму.

Катерина Кухар виконує партію Мавки в постановці класичного балету «Лісова пісня» на сцені Національної опери України, тому образ лісової німфи їй давно й добре знайомий. На знімальному майданчику балерина відтворила необхідні за сценарієм мультфільму рухи й емоції Мавки, які аніматори проєкту згодом відтворили в 3D-моделі головної героїні. Це перший в історії української анімації випадок, коли професійна артистка балету брала участь у роботі над образом персонажа мультфільму.

 Як повідомли журналістам LuckyUkraine, «Усі дії й емоції анімаційних персонажів спочатку відіграють актори. Професійною мовою такі зйомки називають відеореференсами. Аніматорам це потрібно для того, щоб навіть у найдрібніших деталях герої мультфільмів на екрані мали природний і невимушений вигляд. Робота над “Мавкою” ще триває, але вже зараз ми готові продемонструвати особливі технічні прийоми, які наша команда застосовує», –розповів керівник виробництва студії Animagrad Андрій Мілицький.

Катерина Кухар передала анімаційній Мавці свою пластику, балетну ходу, міміку й жести. Під час запису відеореференсів вона не тільки демонструвала балетні па, а й виконувала нескладні акробатичні трюки. Підсумок цієї роботи глядачі змогли побачити в новому тизері-трейлері мультфільму, який студія Animagrad представила 25 лютого 2021 року, присвятивши його вихід 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

«Я була щаслива, дізнавшись, що FILM.UA зніматиме мультфільм про мого улюбленого персонажа Мавку з «Лісової пісні». Я обожнюю драму-феєрію Лесі Українки, це діамант нашого національного коду. На зйомках відеореференсів я мала поєднати три образи. Перший Мавка безтілесна, балетна, з особливою грацією, тому що душа лісу це щось невловиме, що можна побачити тільки в уяві. Другий більш жива Мавка, її я мала наділити своєю людською сутністю. Третій Мавка, яку мені слід було відіграти як актрисі для кінематографа, дати міміку, жести. У балетних виставах емоції прийнято перебільшувати, щоб їх помітили й на третьому ярусі глядацької зали, а коли камера зовсім близько, маєш віднайти тонку грань між яскраво вираженою емоцією і природністю», – розповіла Катерина Кухар.

Про початок партнерства проєкту «Мавка. Лісова пісня» і Катерини Кухар оголосили під час Міжнародного фестивалю Ballet Open Space 2019. Утім, колаборація не обмежується тільки підготовкою відеореференсів для образу головної героїні мультфільму. Разом із відомими телеведучими Машею Єфросініною та Катериною Осадчою прима-балерина також знялася в соціальному арт-відео для промокампанії кулона «Мавчин оберіг». Частина коштів від продажу прикраси перераховується у фонд благодійної акції «Врятуймо рись!», яку команда проєкту проводить спільно зі Всесвітнім фондом дикої природи WWF в Україні.

У планах – більш поглиблена творча інтеграція Катерини Кухар у Всесвіт Мавки та участь балерини в промокампанії мультфільму, прем’єра якого передбачена на 2022 рік.


Про студію Animagrad

Студія Animagrad, заснована в 2012 році, входить до складу FILM.UA Group і є одним із провідних анімаційних продакшенів у Східній Європі. Місія студії – презентувати українську анімацію в міжнародному контексті на високому рівні творчих рішень і технічного виконання. У портфоліо студії – успішні проєкти в технологіях 2D- і 3D-анімації. На сьогодні студія працює над випуском та розробкою низки повнометражних і серіальних анімаційних проєктів, розрахованих на міжнародний ринок, зокрема над мультфільмом «Мавка. Лісова пісня».

Про мультфільм

«Мавка. Лісова пісня» – другий повнометражний мультфільм української студії Animagrad, створений за мотивами п’єси Лесі Українки «Лісова пісня», а також на основі українських міфів і традицій. Інтерпретувати культурну спадщину в унікальному анімаційному світі допомагають експерти провідних етнографічних інституцій України: кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Музею імені Івана Гончара, Музею історії української моди. Фахівці Всесвітнього фонду дикої природи WWF Україна надали творцям фільму експертну підтримку в зображенні природи, зокрема, українських пралісів і диких тварин, занесених до «Червоної книги України». Проект виграв 9-й конкурс Державного агентства України з питань кіно і двічі отримував державне фінансування (в 2016 та 2020 роках). Перший тизер мультфільму привернув увагу світової кіноспільноти на міжнародних фестивалях та кіноринках і зібрав понад 34,2 млн переглядів. Новий тизер-трейлер вийшов у лютому 2021 року. Прогнозована дата прем’єри мультфільму «Мавка. Лісова пісня» – 2022 рік.

Facebook: facebook.com/mavka.movie

Instagram: instagram.com/mavka.movie​

Сайт: mavka.ua

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian