Пандемія та карантин дуже вплинули на загострення питання інтернет-безпеки дітей. За статистикою Internet Watch Foundation, у 2020 році на 77% зросла кількість самостійно зробленого дітьми контенту з зображенням сексуалізованого змісту (дитяча порнографія). 

Освітній проєкт #stop_seхтинг, що піклується про інтернет-безпеку дітей, активно слідкує за новинами в Україні на цю тему. Майже кожного місяця ми бачимо повідомлення у ЗМІ про випадки сексуального насильства над дітьми в інтернеті. Одна із нещодавніх новин повідомляє про 49-річного чоловіка, що під виглядом однолітка вимагав у дитини інтимні фото, а потім шантажував та ґвалтував дитину, поки батьки були на роботі. Це тривало протягом двох (!) років. 

“Ми звикли, що є правила безпечної поведінки для дітей в офлайн світі, а інтернет для дорослих та дітей здається безпечним місцем, де непотрібні правила. Однак, більшість злочинців по всьому світу вже знаходять своїх жертв у першу чергу через інтернет. І дитині, аби стати жертвою зґвалтування, навіть можна не виходити з власної кімнати. Тому #stop_seхтинг за підтримки компанії Київстар разом з відомою поп-групою Open Kids вирішили зняти короткометражний фільм та запустити тематичний челлендж в Instagram та TikTok. Ми прагнемо, щоб діти були незалежними від примусу, шкідливого контенту, чужих думок, хейту в інтернеті та надмірного часу онлайн”, – зазначає засновниця #stop_seхтинг Анастасія Дьякова.

У фільмі дівчата з Open Kids діляться секретами про власне життя та про те, що може відбуватися з кожною дитиною в онлайні. У продовження теми Open Kids та #stop_sexтинг запустили челлендж “Онлайн Незалежні”, де учасниці групи розказують, як реагувати на небезпечні ситуації, а також пропонують використати маску в Instagram та аудіо в TikTok, щоб перевірити власні сили.

«Для нас дуже важлива участь у проєкті #stop_sexтинг. Ми – діти в інтернеті, що мають голос й ми можемо розказувати всім про ті речі, що турбують дорослих. Наше покоління не уявляє свого життя без інтернету і наша спільна мета – зробити інтернет безпечним для дітей. Треба бути обачними як в реальному світі, так і в віртуальному», – додають учасниці Open Kids.

Проєкт реалізується за підтримки телекомунікаційного оператора Київстар, для якого безпека в інтернеті є одним із пріоритетних напрямів корпоративної соціальної відповідальності. «Ми вдячні дівчатам з OpenKids за підтримку проєкту та бажання розповісти своїй великій аудиторії підлітків про можливі загрози в інтернеті, адже безпека у віртуальному середовищі стає такою ж важливою, як і у фізичному. Запрошуємо інфлюєнсерів, батьків та підлітків долучатися до челенджу в соціальних мережах, аби поширювати знання про важливість онлайн безпеки для дітей», – говорить Ганна Захараш, директор з корпоративних зв’язків Київстар.

Сучасні діти не розуміють, як це – жити без інтернету, соцмереж та ігор. В Україні 96% дітей у віці 10-17 років постійно користуються інтернетом, з них третина проводить в мережі до 5 годин щодня. Інтернет дає багато можливостей, але разом із тим – багато ризиків, тому важливо, щоб дитина вміла вчасно їх розпізнати та знала, що робити та до кого звертатися в разі необхідності.

З якими загрозами діти зіштовхуються в інтернеті?

  • Кожні 5 хвилин IWF видаляє з мережі інтернет зображення сексуального насильства над дітьми (дитячу порнографію). 55% зображень сексуального насильства зображують дітей віком від 0 до 10 років.
  • Злочинці змушують дітей скоювати сексуальне насильство над собою або  молодшими братами та сестрами та робити онлайн-трансляцію цих злочинів.
  • В Україні 60% дітей вперше бачать порнографію в інтернеті у віці 8-10 років
  • Кожен п’ятий український підліток мав досвід секстингу (надсилання власних інтимних фото/відео)
  • Кожна третя дитина в нашій країні зазнавала кібербулінгу (цькування в інтернеті)
  • 73% дітей ніколи не розкажуть дорослим про насильство, яке трапилось з ними в інтернеті. 

Ми запрошуємо всіх переглянути фільм з Open Kids за посиланням: https://youtu.be/5FFuk2FpCYw 

А також долучитися до челленджу “Онлайн Незалежні”, використовуючи маску #stop_sexтинг в Instagram  або показуючи реакцію в TikTok під хештегами #stop_sexтинг, #не_ведись, #онлайн_незалежні. І все це в компанії Open Kids та під улюблені треки дітей та підлітків. Детальніше тут:

Довідка: 

#stop_sexтинг – найбільший в Україні освітній проєкт щодо захисту дітей в інтернеті. Отримав премію Глобального договору ООН та загалом провчив більше ніж півмільйона дітей та батьків. В межах інформаційної компанії торкнувся мільйонів українських родин, а також створив першу в країні консультаційну лінію щодо безпеки дітей в інтернеті 1545(далі 3). 

За додатковою інформацією, коментарем засновниці #stop_sexтинг Анастасії Дьякової та гурту Open Kids можна звернутися за контактами нижче:

Телефон (Telegram, Viber, WhatsApp): +380689211767, комунікаційний менеджер Владислава

Пошта: stopsexting.ua@gmail.com   

Instagram https://www.instagram.com/stopsexting.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/stopsextingua/

YouTube: https://www.youtube.com/StopSextingUkraine

TikTok: www.tiktok.com/@stopsexting.ua

Telegram https://t.me/StopSextingBot

Open Kids – українська поп-група у складі п’яти дівчат: Toma, Angie, Monica, Sandra та Kvitka, які співають, танцюють і створюють щось надзвичайне, тому, що вони щиро люблять надихати дітей. 

Київстар – найбільший український оператор телекомунікацій, якого обрали майже 26 млн абонентів мобільного зв’язку та понад 1 млн користувачів «Домашнього інтернету». Компанія  надає послуги на основі широкого спектра мобільних і фіксованих технологій, у тому числі 4G. Наразі 87% населення України живе та працює у зоні дії мережі LTE Київстар. Крім того, компанія є лідером ринку фіксованого інтернету, а також провайдером конвергентних послуг (мобільний зв’язок, фіксований інтернет, ТБ).Також Київстар надає інноваційні рішення з використанням Big Data, IoT, Cloud solutions, мобільні фінансові послуги та ін. Для стартап-компаній створена унікальна платформа Open API, яка дає можливість розробникам використовувати аналітичні дані оператора для  власних цифрових продуктів.

Акціонер Київстар – міжнародна Група VEON, що має головний офіс у Нідерландах.  Акції Групи знаходяться в обігу на фондових біржах  NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам). Київстар 23  роки  працює в Україні та визнаний  найдорожчим брендом і найбільшим платником податків у галузі зв’язку, кращим роботодавцем  і соціально відповідальною компанією. 

Додаткова інформація: pr@kyivstar.net, www.kyivstar.ua

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.