Еко-парк Медвино - унікальне місце для відпочинку у колі природи

Екопарк Медвино — це унікальний природний комплекс з сафарі-парком та найбільшою оленячою фермою в Україні поблизу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, в якому створені всі умови максимально наближені до дикої природи.
Комплекс був заснований у 2016-му році на 3 тисячах гектарах землі з ідеєю відновлення екосистеми цього регіону

Сафарі парк
На території парку мешкає 16 видів копитних тварин — бізони, муфлони, буйволи, зубр, лами, кулани, верблюди, лань, олені, кози, вівці та інші. Близько 10 видів птахів — страуси, казарки, куріпки, чаплі, фазани. Усі вони завезені з різних куточків України та навіть світу, наприклад, декілька муфлонів із самої Франції. Зазвичай, тварин купували у Заліссі, на острові Бірючому, а деяких рятували із зоопарків (зубра Теодора, та я́ка Бориса). Багато тварин народились вже у самому парку.

Оленяча ферма
Медвино одна з найбільших оленячих ферм в Україні, яка налічує близько 500 особин трьох видів оленів на 170 гектарів землі. Плямистий, благородний та лань європейська — всі вони гармонійно мешкають з іншими тваринами на одній території. До ферми їх завезли з таких місць, як: Залісся, острів Бірючій та Литви. Планується збільшення поголів’я оленів в межах 2 тисяч для експорту за кордон.

Екскурсії парком
Групові та індивідуальні екскурсії до сафарі парку, оленячої ферми та екоферми на власному авто, квадроциклах або багі разом з гідом екскурсоводом. Перша частина екскурсії відбувається в сафарі-парку з дикими тваринами. Під час неї гід знайомить гостей із кожним різновидом тварин, розповідає цікаві історії та слідкує за настроєм тварин аби убезпечити відвідувачів.
Друга частина екскурсії передбачає відвідування екоферми та сироварні. На фермі можна погодувати лам, корів, коней, страусів та погладити кіз.

Рибальство
Страхолісся одне з найпопулярніших місць для риболовлі у рибальській спільноті. По всьому вольєру розміщена система штучних каналів, а також є декілька ставків, в які щорічно запускається мальок. Тому у парку, на території мирних тварин, можна порибалити на таку рибу як: короп, карась, щука, лин, білий амур та інші вагою до 20 кг.

Власна продукція
Екопарк Медвино — це унікальний природний комплекс вдалині від великих міст, який поєднав сучасні розваги, зелений туризм та власне виробництво фермерських продуктів.

У селі Медвин, яке розташоване поруч з оленячою фермою, створено декілька ферм: козина, коров’яча та страусина. Тут розводяться кози зааненської, англо-нубійської порід та породи Ламанча. Такі кози дають молоко, що добре підходить для виготовлення смачних сирів. В раціон кормів входить тільки сіно, зелена трава на випасах та зернові суміші. Також ферма виробляє декілька сортіва меду, напої та страусині яйця.

Засновником парку є Віктор Пилипишин. А сам парк розташований в селі Медвин Київської області.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.