Ми не можемо за один день змінити екологічний стан цілого світу. Проте ми можемо почати з себе та докладати маленькі зусилля щодня на шляху до екомайбутнього. А почати легше разом.

Проєкт ЕКОном Планету вирушає в тур разом з alyona alyona по сортувальних станціях METRO у п’яти містах. У кожному місті можна буде поспілкуватися з артисткою та отримати круті екоподарунки.

Зазвичай автограф сесії — це про коннект між слухачем і артистом, можливість наблизитись до кумира. Для ЕКОном Планету — це можливість говорити про важливі та актуальні питання екології.

Швидко влитися в екорух та вмить перейти на zero waste —  безумовно складно. Тому ми пропонуємо поступово додавати маленькі порції екологічності у своє життя. А почати допоможе alyona alyona.


«Нам треба бути ближче до природи та природного ставлення до навколишнього середовища. Найпростіше, що можна зробити на шляху до цього — сортування сміття. Впевнені, багато людей і хотіли б це зробити, проте не знаходили достатньо часу чи мотивації, щоб розібратись в темі та почати сортувати відходи. Сподіваємось, наш проєкт стане цією “відправною точкою” у світ екосвідомості», —  кажуть організатори ЕКОном Планету.

Реперка постійно зачіпає у своїй творчості гострі соціальні теми. Зокрема, у пісні Тихо діти сплять alyona alyona розмірковує про те, яку забруднену планету ми залишимо прийдешнім поколінням.

«Все починається з малого. У мене особисто є три щоденних звички, які я точно можу назвати екологічними:

1) Купувати каву зі своєю чашкою (одноразові склянки в будь-якому вигляді — це зло).

2) Ходити в магазин зі своєю торбою (на будь-який колір смак і смак зараз).

3) Використовувати в побуті екопродукцію (мийні засоби, зубні щітки, губки для миття і т.д.).

Але я далеко не свята і маю звичку, від якої давно хочу позбутися. Я грішу купівлею продуктів в пластикових контейнерах. Іноді немає можливості зайти додому і взяти їх з собою. Знаю, що це не добре, тому стараюсь позбавлятися. Суть не в тому, що їх можна здати на переробку, а в тому, щоб їх не купувати взагалі» —  розповідає alyona alyona.

На зустрічі з артисткою можна буде отримати круті екоподарунки, а також автографи та фото від alyona alyona. Для цього потрібно принести на сортувальну станцію 1 кг готового до переробки сміття як мінімум двох фракцій (скло, папір, пластик, метал, тетрапак).

Зустрічі проходитимуть на сортувальних станціях METRO Waste Collection Point. Мережа відкрила свій перший пункт сортування ще у 2018-му в Києві. Нині ж станції є в семи українських містах.

Дати та адреси автограф туру:

23 червня — Харків: вул. Кільцевий шлях, 8, смт Мала Данилівка;

29 червня — Київ: просп. Петра Григоренка, 43;

17 липня — Львів: вул. Джорджа Вашингтона, 8-Г;

Дата буде повідомлена згодом  —  Одеса: село Лиманка, Проспект Маршала Жукова, 101-M;

Дата буде повідомлена згодом — Миколаїв: просп. Героїв України, 9-Д.

Старт проєкту ознаменується підписанням Меморандуму про співпрацю між Всеукраїнською асоціацією музичних подій, METRO та Програмою сприяння громадській активності “Долучайся!” (USAID/ENGAGE). Церемонія відбудеться 22 червня у Києві (просп. Петра Григоренка, 43) на сортувальній станції.

Партнери про проєкт:

Роланд Ковач, директор Програми сприяння громадській активності «Долучайся!» (USAID/ENGAGE):

Програма «Долучайся!» рада підтримати цю кампанію з підвищення обізнаності громадян про екологічний спосіб життя. Уже три роки спільно з нашим партнером, Всеукраїнською асоціацією музичних подій, ми пропагуємо  серед громадян підвищення екологічної обізнаності та відповідні поведінкові зміни, а також залучаємо до цієї співпраці інші громадські організації, що займаються питаннями адвокації на національному та регіональному рівнях. Ми раді, що METRO Cash & Carry Ukraine погодилася взяти участь у цьому проєкті і підставити нам плече на цьому шляху. Я впевнений, що разом ми зможемо привернути увагу до екологічних проблем та сприяти поширенню ідей сортування сміття, щоб досягти довгострокового позитивного впливу на навколишнє середовище не лише у пунктах призначення нашої кампанії, а й по всій країні.


Олена Вдовиченко, директор “МЕТРО Кеш енд Кері Україна”:

Важливим рушієм позитивних змін у питанні екології є суспільство, яке все активніше надає бізнесу свій зворотний зв’язок про актуальні проблеми та закликає долучатися до їхнього вирішення. METRO Україна, дотримуючись ідеї відповідального споживання ресурсів, у 2018 році розпочала проєкт із роздільного збору відходів клієнтів мережі та всіх дружніх до довкілля людей. Завдяки позитивним відгукам українців за останні роки нам вдалося масштабувати проєкт до одинадцяти пунктів прийому вторсировини в семи містах України, запустити нові формати в Києві, серед яких бокси для збору та безпечної утилізації використаних засобів індивідуального захисту, контейнери для збору та подальшої передачі на благодійність речей та інноваційний автомат «Япомогабокс» для обміну пластикових пляшок на благодійну допомогу людям похилого віку, дітям та безпритульним тваринам. Ми завжди відкриті до нових можливостей і раді, що однією із них став проєкт ЕКОном планету, в якому ми виступаємо платформою для популяризації екосвідомості серед українського суспільства.


Проєкт реалізується Всеукраїнською асоціацією музичних подій у партнерстві з програмою сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Детальніше про проєкт:

Facebook: https://www.facebook.com/vamp.org.ua 

Instagram: https://www.instagram.com/vamp.org.ua/

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.