Заявки на участь в XVIII міжнародному турнірі зі спортивної гімнастики Ukraine International Cup-2021, який відбудеться 22-23 травня в київському Палаці спорту, вже подали гімнасти з 15 країн.

Заявки на участь в турнірі, організатором якого є олімпійська чемпіонка Стелла Захарова, подали національні збірні Ізраїлю, Норвегії, Литви, Латвії, Словаччини, Хорватії, Мальти, Бельгії, Узбекистану, Вірменії, Азербайджану, Франції, Румунії, Монако і Білорусі. Мають намір приїхати також гімнасти з Іспанії та Італії, але поки їх участь не підтверджено – в зв’язку з епідеміологічною ситуацією в цих країнах.

Повідомляється також, що українська національна збірна буде представлена ​​на турнірі основним складом.

«Реєстрація триватиме до 20 квітня, отже, є ймовірність, що країн-учасниць буде більше», – зазначили організатори.

Частково турнір фінансують Міністерство молоді та спорту і Київська міськдержадміністрація. Решту коштів залучають від спонсорів і меценатів.

Змагання будуть проходити на рівні національних збірних, а також юніорів, і, за даними організаторів, аналогів такого формату в світі поки немає. Ukraine International Cup офіційно внесений до календарного плану Міжнародної федерації гімнастики. Всього на турнірі будуть розіграні 24 комплекти медалей.

«Нам важливо показати світу, що Україна здатна проводити заходи на вищому міжнародному рівні. Для спортсменів виступу на змаганнях вкрай необхідні. Вони дозволяють знаходити психологічну стійкість, навички виступів перед глядачами – це безцінний досвід. Наш турнір для гімнастів – важлива генеральна репетиція перед Олімпіадою в Токіо, яка відбудеться влітку. І ми докладаємо максимум зусиль, щоб в цей складний кризовий час гідно провести свято спорту – Ukraine International Cup », – зазначила Стелла Захарова.

Ukraine International Cup – професійні змагання зі спортивної гімнастики міжнародного рівня. Щорічно учасниками стають більш 30 країн світу. Перший турнір відбувся в 2002 році під назвою «Кубок Стели Захарової». У 2007 році проводився під егідою ООН. У 2019 Ukraine International Cup »зібрав представників 19 країн, серед яких були чемпіони світу, Європи та Олімпійських ігор. За 18 років існування змагання відвідали 240 іноземних делегацій.

Автор Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.

ArabicChinese (Simplified)CzechDutchEnglishFrenchGermanHebrewItalianPolishPortugueseRussianSpanishUkrainian