за участі: Ольги Безмертної (Австрія),Світлани Калініченко (Польща), Ольги Нагорної, Тетяни Ганіної, Сусанни Чахоян, Ілони Волощук, Тамари Ходакової, Сергія Ковніра, Юрія Круглікова (Німеччина), Галини Грегорчак,

Наталії Шелепницької, Тетяни Бондар, Миколи Шуляка, Оксани Терещенко,

Катерини Стращенко, Сергія Пащука

Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України

Диригент – Володимир Сіренко

         Міжнародний вокальний фестиваль до 90-річчя від дня народження Євгенії Мірошниченко – колективна присвята української академічної вокальної спільноти – найвідомішій українській оперній діві, співачці з унікальними професійними та природними даними, видатної викладачки.

       «Євгенія Мирошниченко – грандіозна постать з  великою харизмою, – говорить директор фестивалю та координатор проєкту Олена Несмашна. – Її ім’я має бути відомо кожному українцю не тільки в Україні, але й за її межами. Я вважаю, що Євгенія Семенівна недооцінена у нас, тому треба пропагувати не лише її вокальний талант і досягнення, але і як видатну педагогічну».

       Протягом 40 років Євгенія Мірошниченко була окрасою Національної опери України, створювала неперевершені вокально-сценічні образи, які увійшли до скарбниці українського і світового оперного та камерно-концертного виконавського мистецтва.

       «Не існувало питання, на яку оперу ти хочеш потрапити. Це був феномен, коли люди купували квиток на ім’я, на Мірошниченко. Історія театру передбачає образ – примадонна. Євгенія Семенівна була фактично останньою примадонною української опери. Після неї були голоси, були дуже приємні люди, були чарівні співачки. Але не було в них такого, я б сказав, співзвуччя. Не було такого артистичного високого польоту генія», – ділиться відомий український журналіст Олег Вергеліс.

       Концерт 10 липня відкриє серію яскравих музичних подій, в яких візьмуть участь більше 35 учнів Євгенії Семенівни зі всього світу. Фестиваль триватиме протягом кількох місяців у Києві та Харкові – на малій батьківщині співачки, – й завершиться грандіозним гала-концертом                     24 жовтня на сцені Національної опери України.

      Такий масштабний фестиваль, який збере багатьох виконавців, що репрезентують українську вокальну школу Євгенії Мірошниченко на міжнародному рівні, – буде проведено вперше. Фестиваль відбуватиметься за підтримки Українського Культурного Фонду.

      За час викладацької діяльності Євгенія Мірошниченко виховала більше 90 співаків, які сьогодні активно концертують та виступають на провідних світових сценах. Євгенія Мірошниченко була невтомною захисницею кращих традицій вокальної академічної української школи: у період, коли в Україні не функціонувало артистичних агентств та можливостей для стажування і вдосконалення вокально-сценічної майстерності, співачка невтомно використовувала власні контакти для розробки міжнародних партнерств із зарубіжними концертними організаціями з метою промоції молодих українських співаків. Саме завдяки їй багато провідних артистів оперного жанру, які зараз активно виступають за кордоном, отримали путівку в життя.

       Ініціаторами проведення фестивалю стали відомі українські культурні менеджерки Олена Несмашна та Вікторія Снєгур та багаторічний концертмейстер класу Євгенії Семенівни – Фріна Зискіна, які, реагуючи на запити та заклики активної культурної спільноти, представленої великою кількістю учнів, колег та шанувальників співачки, взялися за почесну, але непросту справу промоції імені славетної виконавиці – широкій аудиторії.

      До програми фестивалю входить:

  • 5 різних за жанрами, репертуаром та форматом концертів  за участі видатних учнів Є.Мірошниченко–- українських та зарубіжних виконавців, що активно пропагують нашу музичну культуру на сценах Відня, Бонна, Цюріха, Нью-Йорка та багатьох ін. міст світу               (У. Алексюк, О. Безсмертна, Л. Белкіна-Лезер, О. Верба, А. Польова та ін.), народних та заслужених артистів України – солістів національних театрів (О.Нагорна, Н.Шелепницька, Т. Ганіна, К. Стращенко, О. Арбузова, Г. Грегорчак, С. Пащук, С.Ковнір, Д. Іванченко та ін.), а також відомих співаків – колег Євгенії Семенівни, педагогів та учнів кафедр оперного та камерного співу Національної музичної академії імені П.І.Чайковського;
  • Презентації нотних видань: збірника вокалізів і вокальних вправ «Євгенія Мірошниченко. Секрети солов’їного співу» та нотного збірника «Душа – се конвалія ніжна», в яких розкриваються таємниці виконавської школи в оригінальній редакції співачки для колоратурного сопрано;
  • Презентація подарункового фотоальбому;
  • Майстер-класи зі співу від учнів для молодих вокалістів.

      У широкому сенсі актуальність проведення фестивалю у сучасному культурному контексті піднімає важливе питання трансляції традицій професійного академічного співу минулого – сучасній виконавській спільноті.

Фестиваль відбуватиметься за підтримки Українського Культурного Фонду.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.