Стрімкий розвиток медіа індустрії диктує нові вимоги як до контента, так і до роботи сценаристів. Взаємодію найважливіших ланок виробничого процесу та зміни, які відбуваються у сучасній індустрії кіно та телебачення, обговорять на першому Форумі сценаристів. Захід організовує кінокомпанія Star Media разом з Українською телевізійною академією та Гільдією сценаристів. 

Будь-який фільм або серіал починається з ідеї та сценарію. Яким буде кінцевий продукт, наскільки актуальна та оригінальна його тема, чи знайде вона свого глядача та чи стане проєкт успішним – відповіді на всі ці запитання формуються вже на перших етапах. 

Нова реальність, в якій живе світ, вимагає нової якості контенту та задоволення все більш вибагливих та різноманітних смаків аудиторії. Щоб рухатися далі, треба реагувати не лише на запити традиційного кіно та телебачення, але і на стрімінгові платформи, які активно розвиваються та мають власні контентні особливості та вимоги до сценаріїв. Світові тренди стосуються і вітчизняного медіа ринку: українські сценаристи мають працювати у міжнародному контексті та реагувати на нові підходи до контенту.

За словами організаторів, перший Форум сценаристів збере разом ключових гравців ринку та започаткує серію профільних заходів для підвищення кваліфікації сценарної спільноти, її статусу, налагодження прямого діалогу між замовником і сценаристом та ознайомлення зі світовим досвідом.

Головною метою Форуму є організація регулярних зустрічей та дискусій сценаристів для:

  • формування професійної спільноти сценаристів, обговорення проблем сценарної спільноти і шляхів їх вирішення;
  • налагодження співпраці з представниками інших творчих спільнот: продюсери каналів, продакшенів, режисери, актори тощо;
  • підвищення статусу сценариста та сценарію як важливої складової частини знімального процесу;
  • співпраця з державними органами в галузі культури та кіно від імені спільноти сценаристів України;
  • проведення культурних та освітніх заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації сценаристів.

Теми, що будуть розглянуті на першому Форумі сценаристів: 

  • запуск серії профільних заходів для сценарної спільноти;
  • налагодження прямого діалогу між замовником та сценаристом;
  • ознайомлення сценаристів з найуспішнішими міжнародними проектами 2020-2021 років.

Від Савенко Ірина

Савенко Ірина - головний редактор 1-го блог-журналу LuckyUkraine, журналіст, фоторепортер.