Під час приготування страв, особливо взимку, ми використовуємо заморожені овочі. Але є міф, що такі продукти після розморожування втрачають свої корисні властивості. Чи так це?

На це питання відповіли на сторінці Facebook Міністерства охорони здоров’я України.

Овочі та фрукти можна заморожувати, але є нюанс.


Будь-який плід починає втрачати свої поживні властивості, як тільки його зірвали. Умовний огірок чи груша за харчовою цінністю збідніють, доки дійдуть до вашого столу. Але це цілком нормальний процес і його не треба боятися.

Зірвані фрукти та овочі використовують поживні речовини для підтримки життєдіяльності. А ось заморожування допомагає уповільнити цей процес, оскільки гальмується окиснення плода.

У цьому випадку ключову роль відіграє час, а саме, як швидко фрукти та овочі пройдуть шлях від збирання до морозильної камери. Відповідно, чим швидше ви зірвали фрукт та овоч і заморозили його – тим краще.

Не розморожувати повторно


Заморозка уповільнює процес зниження поживності продукту, але швидкість, з якою втрачається ця поживність, сильно відрізняється у різних овочів і фруктів.

У промисловості процес заморожування прискорився завдяки сучасним технологіям. Заводи з переробки знаходяться недалеко від полів та садів. Відповідно весь процес займає кілька годин.

Овочі та фрукти просто не встигають втратити всі корисні властивості. У такому замороженому стані плоди можуть зберігатися тривалий час та не втрачати корисних речовин. Але тут є умова – не розморожувати їх повторно кілька разів.

У МОЗ зазначають, що, якщо у вас немає можливості вживати свіжі органічні несезонні овочі та фрукти протягом року, заморожені плоди стануть гідною альтернативою і зроблять ваш раціон не тільки різноманітним, а й корисним та збалансованим.

Від Олеся Тарасенко

Олеся Тарасенко - засновниця 1-го блог журналу України LuckyUkraine, голова Клубу успішних жінок - Київ, ведуча на АллатраТВ, організатор проектів культурної, соціальної та благодійної направленості. Увійшла у Національний рейтинг «ТОП 100 видатних жінок Київщини» в 2019 та 2020 роках, до Всеукраїнського рейтингу «Успішні жінки України», нагороджена в I та ІІ Національних преміях «Найкраща українка в професії» (маркетолог), в Всеукраїнській премії «МамаWOW” в 2019 та 2020 роках, в премії ТОП 50 «Lady summer 2020”, в премії Celebrity Awards (маркетолог). Нагороджена орденом «За розбудову України».